Projekt má naplánované 2 ťažiskové oblasti:
1. pokračovať v zakomponovaní tém globálneho vzdelávania do učebných osnov predmetov na zúčastnených univerzitách a ich výučba modernými vyučovacími metódami. Cieľom je pokračovať v aktivizácii a budovaní kapacít pedagógov a poskytnúť im počas štyroch seminárov metodické nástroje a zručnosti potrebné na výučbu princípov a tém globálneho a rozvojového vzdelávania ako aj na tvorbu výučbových jednotiek a interaktívnu prácu so študentmi. Okrem seminárov budú skúsenejší pedagógovia odovzdávať svoje vedomosti, skúsenosti a zručnosti prostredníctvom webinárov. Zorganizujeme univerzitnú konferenciu, ktorá predstaví globálne problémy širokej akademickej obci.
2. Následne bude vytvorený web portál, prostredníctvom ktorého budú materiály a podklady ku globálnemu vzdelávaniu bezplatne šíriteľné aj na iné univerzity a prispejú tak k rôznorodejšiemu a inovatívnejšiemu prístupu k výučbe globálneho vzdelávania. Naviac budú participujúci pedagógovia spoločne pracovať na tvorbe modelových výučbových jednotiek zameraných na rôzne oblasti globálneho vzdelávania v závislosti od ich vlastnej odbornej expertízy, ktoré otestujú vo výučbe na zapojených univerzitách. Tak budú vypracované materály a témy globálneho vzdelávania uchopené z rôznych uhlov pohľadu vyučované pomocou inovatívnych techník. Naviac sa v rámci projektu vytvorí nová publikácia - kniha rozhovorov na tému extrémizmu a deradikalizácie, ktorá bude priamym pokračovaním knihy „Hlasy väčšinového sveta“, ktorá vznikla vďaka predchádzajúcemu projektu „Globálne vzdelávanie pre univerzity 21. storočia“.
Tieto základné dve oblasti projektu budú posilnené ďalšími aktivitami (univerzitná konferencia, webináre) , ktoré budú zamerané na komplexné a širokospektrálne otváranie globálnych tém a problémov na akademickej pôde.
Projektom "Univerzitná sieť globálneho vzdelávania" vytvoríme podmienky pre inováciu výučby globálnych tém na 5 univerzitách pre min. 400 študentov rôznych odborov a vybavíme učiteľov zručnosťami tak, aby posunuli výučbu od teoretických hodín k praktickým a podporili vysokoškolákov v ich aktivite.
Zároveň podporíme spoluprácu, výmenu skúseností a priebežnú komunikáciu vysokoškolských pedagógov rôznych špecializácií, čím témy globálneho vzdelávania budú učené z rôznych uhlov pohľadu.